0

Zapalniczki

Rozpalenie w domowym kominku, przygotowanie grilla na letnim przyjęciu czy zapalenie świeczki na romantycznej kolacji – wszystkie te sytuacje łączy jeden niepozorny przedmiot. Zapalniczka, bo o niej mowa, towarzyszy człowiekowi niemal od zawsze. Dostępne w naszej ofercie zapalniczki można podzielić na kilka głównych kategorii. Choć różnią się materiałami wykonania oraz zastosowaniami, wszystkie mają jedną wspólną cechę – służą do inicjowania ognia.

Zapalniczki plastikowe

Wśród zapalniczek najpopularniejsze są modele wykonane z plastiku. Ich zaletą jest przede wszystkim niska cena oraz możliwość łatwej personalizacji. To właśnie wariant plastikowy jest najczęściej wybierany na promocyjne gadżety firmowe czy prezent dla znajomych. Wyposażone są w koło zapalające i zawór gazowy, co umożliwia ich wielokrotne użycie.

Zapalniczki metalowe

Innym rodzajem zapalniczek są te produkowane z metalu. Wykonane z wytrzymałych materiałów, często stają się przedmiotem kolekcjonerskim. Odpowiednio oznakowane mogą pełnić funkcję gadżetów dla kibica czy miłośnika motoryzacji. Zapalniczki metalowe cechują się większą trwałością niż ich plastikowe odpowiedniki. W niektórych przypadkach można je uzupełniać zapasem paliwa, co sprawia, że są bardziej ekologiczne.

Zapalarki do grilla, kuchenek

Oprócz tradycyjnych zapalniczek w sprzedaży mamy też gazowe, elektryczne i plazmowe zapalarki do grilla oraz kuchenek. Ich budowa bazuje na mechanizmie piezoelektrycznym. Zamiast paliwa, którym są napełniane typowe zapalniczki, wykorzystują energię kinetyczną powstałą podczas nacisku na przycisk. Działanie takiej zapalarki jest skuteczniejsze niż w przypadku klasycznych modeli. Pozwala przy tym uniknąć kontaktu z ogniem.

Znaleziono: 71