Kamizelki odblaskowe

Co warto wiedzieć o kamizelkach odblaskowych?

Dotychczas kamizelki służyły głównie pracownikom firm budowlanych oraz innym osobom wykonującym prace remontowe, czy montażowe. Choć polscy kierowcy są zachęcani do posiadania kamizelki w samochodzie, nie regulują tego przepisy prawne. Warto jednak wiedzieć, że w większości państw europejskich kamizelki odblaskowe należą do obowiązkowego wyposażenia pojazdu, a ich brak jest karany mandatem.

1 września 2014 roku wszedł w życie nowy przepis. Zobowiązuje on pieszych poruszających się po zmroku poza terenem zabudowanym do noszenia elementów odblaskowych. Kamizelka czy opaska mają zapewnić większe bezpieczeństwo na drogach, po których samochody mogą poruszać się z prędkością 90 km/h. Zmiany w polskim prawie spowodowały wzrost zainteresowania elementami odblaskowymi, zwłaszcza wśród pieszych.

W naszej ofercie znajdą Państwo kamizelki wykonane z fluorescencyjnego materiału w kilku rozmiarach do wyboru (dziecięce, uniwersalne oraz XL). Posiadamy kamizelki w kształcie litery V, jak również klasyczne, spełniające wymagania normy PN-EN 471. Logotyp drukujemy techniką sitodruku na piersi lub na plecach.

Warto zastanowić się także nad odblaskową osłoną na plecak. Jest to dobry patent zwłaszcza dla uczniów, podnoszący ich bezpieczeństwo na drogach.

Sprawdź podkategorie w Kamizelki odblaskowe: